Buch - Erpold Lindenbrog (1540 Bremen - 1616 Hamburg) "Erpoldi Lindenbrogii scriptores rerum germanicarum septentrionalium, vicinorumque populorum veteres diversi qui continentur historia ecclesiastica et religionis propagatio gestaque Saxonum, Sclavorum, Wandalorum, Danorum, Norwegorum, Svedorum &c. Situs denique & natura omnium quae in septentrione sunt regionum, ipsarumque gentium vetustis temporibus mores ac religiones : Praeterea variorum pontificum, imperatorum, regum et ducum diplomata et privilegia. Omnia ad fidem vett. codd. emendata & aucta, partim etiam primum ex archivis prolata" und "Petri Lambecii Origines Hamburgenses sive rerum Hamburgensium Liber Primus...", Hamburg 1706, Verlag Christian Liebezeit, illustriert mit Kupferstichen, nicht kollationiert, Einband mit Altersspuren und Ex Libris Aufkleber, die ersten beiden Seiten mit ehemaligem Besitzerstempel, Maße ca. 31,5x21x5,5 cm